Гриби заповідника поповнять фонди Національної колекції культур шапинкових грибів!
Цього понеділка на території природного заповідника "Горгани" відбулась спільна експедиція нашого старшого наукового співробітника Остапа Богославця та київської мікологині, аспірантки Інституту Ботаніки ім. Холодного НАНУ Аліси Атаманчук.
Це не перший її візит на територію заповідника: минулого року ми розповідали про нові штами грибів з роду Xylaria, які науковиця виділила з матеріалу, зібраного на території урочища "Джурджі". Одержані культури не лише цікаві з точки зору науки, а й дуже красиві. Фотографії взаємодії аскових грибів Xylaria polymorpha та Penicillium polonicum минулого року перемогли у Конкурсі наукових фотографій «Вікімедіа Україна».
Цього разу ксиляріями все не обмежилось: для виділення у чисті культури були зібрані свіжі плодові тіла дев'яти видів грибів: Climacocystis borealis, Gloeophyllum odoratum, Gloeophyllum sepiarium, Guepinia helvelloides, Phellinus viticola, Phellopilus nigrolimitatus, Pleurocybella porrigens, Rhodofomes roseus, Trametes cinnabarina. Також було відібрано ґрунтові проби для дослідження різноманіття ґрунтових грибів молекулярно-генетичними методами.
Але і це ще не все: на території заповідника та у межах буферної зони (урочище Березовачка) нам вдалось виявити нові місцезростання червонокнижного хряща-молочника чорного (Lactarius lygnyotus).