До адміністрації природного заповідника "Горгани" (м. Надвірна) – дорога хороша (європейського зразка). На відрізку дороги від м. Надвірна – с.Черник – с.Бистриця – тривають ремонтні роботи, проїзд ускладнений, але можливий.

Як добратися залізницею?

До м. Надвірна (де розташована адміністрація природного заповідника “Горгани”) можна добратися потягом Київ-Рахів,  Львів-Рахів, Івано-Франківськ – Ворохта.

Найближчі залізничні станції – м.Надвірна, м. Івано-Франківськ

Як добратися автомобілем?

Відстань до м. Надвірна від:

м.Києва – 662 км (8 год 21 хв автомобілем)

м. Львова – 176 км (2 год 56 хв автомобілем)

м. Івано-Франківська – 35 км (41 хв автомобілем)

 

Відстань з м.Надвірна до:

с. Бистриця – 30 км ( 1 год 12 хв автомобілем)

с. Черник – 26 км (57 хв автомобілем)

Як добратися автобусом?

Є автобусне сполучення міста Надвірна (де розташована адміністрація природного заповідника “Горгани”) з містами Івано-Франківськом, Львовом, Ужгородом та населеними пунктами Бистриця, Зелена, Черник (де розташована територія природного заповідника “Горгани”)

Як добратися літаком?

Найближчі аеропорти: м. Івано-Франківськ, м. Львів

Як поводитися в заповіднику, щоб зберегти природу?

 1. Які місця можна відвідувати мандрівникам?
  Ми проклали територією нашого заповідника науково-пізнавальну стежку "Греготи Горган", щоб відвідувачам було зручно і безпечно насолоджуватися природою.
 2. Місця де можна розпалювати багаття?
  Розпалювати вогнища на території заповідника заборонено законом. Дані дії можуть завдати непоправної шкоди лісам. Лісові пожежі дуже важко гасити, не кажучи вже про те, що під час них гине місцева фауна.
 3. Куди подіти сміття?
  Віримо, що ви не ті, хто може дозволити собі залишити сміття просто посеред лісу. Якщо ви мандруєте нашою стежкою, ми просимо збирати сміття в пакет і викинути його в спеціальний бак після повернення. Особливо будемо вдячні, якщо ви при нагоді заберете сміття, яке залишили після себе менш свідомі відвідувачі.
 4. Правила поведінки у випадку зустрічі з тваринами?
  Переважна більшість диких тварин уникають зустрічі з людиною. Тому, просуваючись по лісі, іноді варто давати знати про свою присутність, голосно розмовляючи, перегукуючись, ніби попереджаючи тварин і даючи їм можливість піти. Однак, якщо ви все ж зустріли дику тварину необхідно без паніки та різких рухів позадкувати від неї.
 5. Які дії нам найбільше не подобаються і порушників чекають штрафи?
  Люди, які свідомо їдуть до нас з метою щось зрубати, зруйнувати чи когось застрелити, перебувають під нашим особливим контролем. В нас не можна рубати дерев. В нас не можна полювати і заходити на нашу територію з вогнепальною зброєю. Те саме стосується і вилову риби в річках. І не рвіть, будь ласка, квітів і лікарських рослин на території нашого заповідника. Нехай тішать людське око на природі, а не в’януть у пластикових стаканчиках.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:
 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів