Водні об’єкти

Водні об’єкти Горган

Природний заповідник "Горгани" розташований біля Головного європейського вододілу. Саме тут – найгустіша річкова мережа в Україні. А в горах заповідника народжується майже 30 річок та потоків.

Найбільшою водною артерією заповідника є права притока Дністра – річка Бистриця Надвірнянська. Вона протікає межею заповідника. Бистриця Надвірнянська бере початок на північному схилі г. Чорна Клива у Горганах, а її довжина – 94 км. Річка з крутими та високими берегами, річище розгалужене на численні рукави. Головна притока – Зелениця (права). Живиться річка здебільшого дощовими водами. Водний режим нестійкий, тож паводки тут не рідкість.

Другою за розміром водною артерією заповідника є річка Зелениця, що має довжину 26 км. Басейн її розташований у південно-східній частині Горган. На півдні він межує з басейном Прута.

Зелениця народжується з джерела, що виходить на поверхню зі східного схилу гори Довбушанки на висоті 1500 метрів над рівнем моря і впадає у річку Бистрицю Надвірнянську.

Найбільшими притоками Зелениці, які витікають з гірської частини заповідника, є струмки Зубрівка, Сітний і Черник.

Зубрівка бере початок на південно-західному схилі Довбушанки на висоті 1300 метрів над рівнем моря. Течія тут настільки швидка, що взимку струмок не замерзає.

Струмок Сітний, який формується багатьма безіменними гірськими потоками, народжується на південному сході від гори Полєнський на висоті 1400 м. Довжина струмка 9 км. А на північних схилах гори Полєнський на висоті 1500 м – витік струмка Черник. Його довжина – майже 8 кілометрів.а органи травлення, а деякі містять срібло, що відоме своїми бактерицидними властивостями.