15 квітня – Міжнародний день екологічних знань.
"Я зірвав квітку – і вона зів’яла.
Я зловив метелика – і він помер у мене на долоні.
І тоді я зрозумів: доторкнутися до природи
можна лише серцем "
(Павол Орсаг Гвездослав (1849 – 1921) – поет, письменник, Словаччина)
Свою історію цей день починає з 1992 року. Тоді на Конференції ООН в Ріо-де-Жанейро, де обговорювалися проблеми навколишнього середовища, вперше було відзначено величезне значення екологічної освіти для збалансованого розвитку людства в довкіллі планети.
В Україні день екологічних знань відзначається з 1996 року за ініціативи громадських природоохоронних організацій.
Основна мета такого дня – популяризація екологічних знань, виховання екологічної культури та екологічного мислення населення, надання інформації про стан екологічної безпеки навколишнього середовища.
Крім впровадження екологічної політики на державному та міжнародному рівнях, важливі дії кожного окремого мешканця планети. Екологічні знання повинні проявлятися у звичках і традиціях населення країн.
Важливо розпочати з елементарних кроків, бути прикладом для своїх дітей та навчати їх дбайливому ставленню до природи – не палити суху рослинність, не кидати сміття після себе у парку чи лісі, відмовитися від зайвого пакета в магазині, милуватися не зірваними, а живими квітами у парках, відпочинкових зонах поселень, у лісах.
Про ці та інші основи екологічної свідомості та екологічної культури йшлося на зустрічі працівників офісу природного заповідника «Горгани», а також Горганського ПНДВ і Черниківського ПНДВ зі старшим науковим співробітником науково-дослідного відділу Уляною МІСКЕВИЧ, присвяченій Міжнародному дню екологічних знань.