Лісові школи – важливий напрямок у розвитку екологічної освіти

Представники природного заповідника "Горгани" взяли участь у науково-практичній конференції "Лісові школи: застосування європейського досвіду для формування екологічної культури в українських Карпатах".
Конференція стала завершальним етапом проєкту "Карпатська лісова школа вздовж Чорної Бистриці" який реалізовувався ВСП "Надвірнянський фаховий коледж НТУ" у співпраці із природним заповідником "Горгани", ГО "Надвірнянський туристично-інформаційний центр", а також Надвірнянською та Пасічнянською ТГ.
Захід розпочався із вітальних слів директора ВСП "Надвірнянський фаховий коледж НТУ" Ростислава Нагорного, міського голови Надвірнянської ТГ Зіновія Андрійовича, директора природного заповідника "Горгани" Ярослава Петращука, директора Дністровського регіонального ландшафтного парку ім. С. Дідича Михайла Ковтуна та інших.
Активних учасників та партнерів заходу, серед яких і колектив природного заповідника "Горгани", було нагороджено подяками.
Під час роботи конференції було представлено доповіді присвячені європейським цінностям і принципам діяльності лісових шкіл, досвіду реалізації проєкту "Карпатська лісова школа вздовж Чорної Бистриці", взаємодії учнівської молоді з природоохоронними установами, лісівничим дослідженням у природному заповіднику "Горгани".
Студенти та викладачі ВСП "Надвірнянський фаховий коледж НТУ" і ВСП "Івано-Франківський фаховий коледж фізичного виховання НУФВ і СУ" поділилися своїми дослідженнями проведеними під час реалізації проєкту, серед них: особливості орнітофауни Чорної Бистриці; ендемічні види флори та фауни українських Карпат"; стан забруднення річок Надвірнянщини; іхтіофауна міського озера; концепція створення Геопарку та передумови збереження природної і культурної спадщини гори Страгора та багато інших.
Лісові школи стали рушійною силою у розвитку неформальної екологічної освіти серед молоді та здобувачів освіти. Завдяки формуванню сталої і якісної екологічної свідомості серед населення ми можемо зробити малі, але дієві кроки для збереження планети.
Дякуємо всім учасникам та організаторам конференції за екологічну позицію і бажання оберігати навколишнє природне середовище.