Слідами українських супергероїв

Поєднати пригоди і дізнатись більше про українських героїв – опришків та повстанців – такий похід пропонуємо організувати для школярів.

Розпочинаємо мандрівку із відвідин музею у селі Черник. Тут зібрані унікальні матеріали про історію села, в якому мешкали побратими Олекси Довбуша, а також герої Української повстанської армії. Оглядаємо музей та його артефакти і вирушаємо до останньої криївки УПА.

На схилі гори Березовачка поміж дерев "загубився" бункер Грома – остання криївка УПА в Україні. Розташований він під самою вершиною – на висоті 1350 метрів. Порослі мохами кам`яні брили ховають віконце схрону неподалік стежки.
Саме тут у 1954-му прийняв бій з енкаведистами і смерть легендарний полковник Грім – голова СБ Карпатського краю та керівник збройного руху опору Карпатського регіону Микола Твердохліб. У 90-х роках криївку реставрували, і зараз вона є місцем вшанування героїв УПА. Трагічна історія криївки змальована у художньому фільмі "Жива".

З вершини гори Березовачка відкривається унікальний краєвид на природний заповідник «Горгани», вершини гір Довбушанка, Полєнський, Садки.

Як дістатись:

До криївки УПА є один промаркований маршрут із урочища Березного на гору Березовачка. Маршрут середньої складності, маркований жовтим кольором.