Слідами українських супергероїв

Поєднати пригоди і дізнатись більше про українських героїв – опришків та повстанців – такий похід пропонуємо організувати для школярів.

Розпочинаємо мандрівку з відвідин музею у селі Черник. Тут зібрані унікальні матеріали про історію села, в якому мешкали побратими Олекси Довбуша, а також герої Української повстанської армії. Оглядаємо музей та його артефакти і вирушаємо до останньої криївки УПА.

На схилі гори Березовачка поміж дерев "загубився" бункер Грома – остання криївка УПА в Україні. Розташований він під самою вершиною – на висоті 1350 метрів. Порослі мохами кам`яні брили ховають віконце схрону неподалік стежки.
Саме тут у 1954-му прийняв бій з енкаведистами і смерть легендарний полковник Грім – голова СБ Карпатського краю та керівник збройного руху опору Карпатського регіону Микола Твердохліб. Трагічна історія криївки змальована у художньому фільмі "Жива". У 90-х роках криївку реставрували, і зараз вона є місцем вшанування героїв УПА.

З вершини Березовачки відкривається унікальний краєвид на природний заповідник Горгани, вершини Довбушанку, Полєнський, Садки.

Як дістатись
На гору Березовачку є 1 промаркуваний маршрут з урочища Березного до криївки полковника Грома. Маршрут середної складності, знакований жовтим кольором.