Крустодерма лісова (Crustoderma dryinum), як і амілоцистіс, понад 80 років тому була знайдена на Закарпатті Альбертом Пілатом, і з того часу в Україні не реєструвалась.
Цей рідкісний вид вважається індикатором добре збережених природних лісів. Трапляється на деревині цілого ряду хвойних порід: на модринах, смереках, соснах та ялицях.
Крустодерма лісова - один з тих небагатьох видів кортиціоїдних грибів, які можна розпізнати в польових умовах. Жовтогарячі плодові тіла цього гриба розпростерті по нижній половині поваленого стовбура і не формують ніяких відгинів чи шапинок. При цьому крустодерма зумовлює буру гниль - деревина стає коричневою та ламкою, на пізніх стадіях її можна розкришити між пальцями до бурого порошку.
Минулого року нам пощастило виявити плодові тіла цього гриба у смерековому пралісі на території нашого заповідника. Знахідка опублікована свіжій статті, доступній за посиланням:
https://www.researchgate.net/publication/371069554_New_records_of_rare_wood-inhabiting_fungi_from_the_Ukrainian_Carpathians