Знахідки рідкісних грибів

Амілоцистіс лапландський (Amylocystis lapponica) був вперше знайдений на території України майже 90 років тому. Працюючи на Закарпатті, яке тоді входило до складу Чехословаччини, міколог Альберт Пілат виявив кілька плодових тіл цього гриба у пралісах поблизу села Костилівка на Рахівщині. З того часу і донедавна жодних знахідок цього виду в Україні не було.

У 2021 році вид занесли до Червоної книги України як вимерлий. Амілоцистіс лапландський занесений до червоних списків майже у всіх країнах, де трапляється, а також до міжнародного червоного списку МСОП. Цей вид приурочений до найкраще збережених природних ялинових лісів, тому вважається індикатором подібних екосистем. Як підказує видова назва, гриб розповсюджений переважно у тайзі, проте у зустрічається і у гірських регіонах з подібними природними умовами.

У жовтні 2021 року нам пощастило виявити амілоцистіс на поваленому смерековому стовбурі під час мікологічного обстеження в урочищі Джурджі. Знахідка опублікована свіжій статті, доступній за посиланням:

https://www.researchgate.net/publication/371069554_New_records_of_rare_wood-inhabiting_fungi_from_the_Ukrainian_Carpathians