Засідання Науково-технічної ради

23 листопада в адміністративному корпусі природного заповідника «Горгани» відбулося засідання Науково-технічної ради (далі – НТР) природоохоронної установи.

Засідання НТР пройшло в змішаному форматі: офлайн та онлайн. Розпочалося з хвилини мовчання для вшанування пам'яті загиблих унаслідок збройної агресії російської федерації.

Основними питаннями у порядку денному були:

  1. Підсумки адміністративної діяльності заповідника за 11 місяців 2023 р. (доповідач – директор Петращук Я.В.).
  2. Про стан природоохоронного режиму на території заповідника за 11 місяців 2023 р. (доповідач – начальник відділу державної охорони природно-заповідного фонду Дзебчук Я.М.).
  3. Інформація про виконання заходів з наукової та науково-технічної діяльності за 11 місяців 2023 р. (доповідач – науковий співробітник Кузнєцов Р.І.):

3.1. Плановий моніторинг на лісових постійних пробних площах у 2023 році (доповідач – науковий співробітник Кузнєцов Р.І.);

3.2. Проведений моніторинг на ботанічних постійних пробних площах у 2023 році (доповідачка – фахівчиня ІІ категорії Полатайко Т.І.).

3.3. Дереворуйнівні гриби природного заповідника «Горгани»: третій рік досліджень (доповідач – старший науковий співробітник Богославець О.М.)

  1. Інформація про виконану екологічну освітньо-виховну роботу за 11 місяців 2023 р.(доповідачка – провідний фахівець сектору еколого-освітньої роботи Пітух І.М.).
  2. Про погодження планів заходів з наукової та науково-технічної діяльності, екологічної освітньо-виховної роботи, плану засідань НТР на 2024 р. (доповідач – директор Петращук Я.В.).
  3. Про погодження проєкту лімітів на використання природних ресурсів на 2024 рік (доповідач – директор Петращук Я.В.).
  4. Погодження заходів з поліпшення санітарного стану лісів природно-заповідного фонду Надвірнянського лісництва філії «Надвірнянське лісове господарство» ДП «Ліси України» (доповідач – помічник лісничого Надвірнянського лісництва ДП «Надвірнянське лісове господарство» Кепещук Я.В.).
  5. Погодження додаткових заходів з поліпшення санітарного стану лісів природно-заповідного фонду філії «Надвірнянське лісове господарство» ДП «Ліси України» (доповідач – інженер дендрологічного парку загальнодержавного значення «Високогірний» Яремчук Ю.Д.).

Під час засідання було обговорено проблемне для природного заповідника питання – будівництво дороги Поляниця-Бистриця в межах урочища «Столи» та його вплив на природний заповідник «Горгани». Про ситуацію доповів начальник відділу державної охорони природно-заповідного фонду Ярослав Дзебчук.

Також було обговорено та окреслено «дорожню карту» щодо плану оптимізації діяльності на лісових постійних пробних площах. Велику увагу було приділено Проєкту розширення території природного заповідника «Горгани».

Засідання НТР завершилося погодженням планів роботи, лімітів на використання природних ресурсів на 2024 рік.