Цікавий рід дереворуйнівних грибів

Стехерінум (Steccherinum) - поширений у всьому світі рід дереворуйнівних грибів із шипастою спороносною поверхнею. Представники роду переважно трапляються на деревині листяних порід.

На території природного заповідника "Горгани" поки знайдено лише три види роду: стехерінум вохряний (Steccherinum ochraceum), стехерінум торочкуватий (Steccherinum fimbriatum) та стехерінум міцний (Steccherinum robustius). При цьому два перші - звичайні гриби, відомі чи не з кожного добре дослідженого мікологами (вченими, що вивчають гриби) листяного лісу Європи.

Стехерінум міцний занесений до червоних списків багатьох країн Європи, а в Естонії вважається також індикатором природоохоронної цінності старовікових лісів. Цей рідкісний вид полюбляє заплавні чи просто добре зволожені ліси, де колонізує мертву деревину листяних порід дерев, зокрема бука, ясена, та особливо в'яза. Саме на деревині останнього в урочищі "Джурджі", на території об'єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО кілька років тому вперше вдалось виявити плодові тіла гриба в Україні.

З моменту виявлення і до сьогодні стехерінум міцний щороку плодоносить на величезному поваленому стовбурі в'яза. Це дерево, на місцевому діалекті відоме як "ильма", малопоширене, і завжди трапляється як домішка у лісах на вологих родючих ґрунтах, що тягнуться вздовж гірських річок і потоків.

Таким чином, не варто очікувати, що гриб стане розповсюдженішим у заповіднику протягом наступних років.

Більше того, варто періодично обстежувати околиці знахідки: раптом грибу вдалось знайти пару та продовжити рід!