Пожежу легше попередити, ніж загасити

Пожежонебезпечний період – частина року, в межах якої виникають лісові пожежі (з моменту сходження снігового покриву до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву).

«Пожежу легше попередити, ніж загасити» - цей відомий вислів особливо актуальний, коли йдеться про лісові пожежі. Небезпечний період розпочався. Цьому сприяє висока температура повітря і вітер, який швидко поширює полум’я, а насамперед недбалість людини.
Будьте обережні з вогнем під час перебування в лісі. Наш спільний обов’язок – шанобливо ставитися до природи, перебуваючи в лісі та дотримуватися правил пожежної безпеки.

В лісах забороняється:
- розведення вогнища;
- заїзд на природоохоронні території та в лісові масиви;
- відвідування населенням хвойних насаджень;
- паління, залишання в лісі непогашених сірників, недопалків;
- спалювання сухої трави та підстилки.

Пам’ятайте, ліс – наше багатство, яке ми повинні зберегти для наступних поколінь.

Пожежі – це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигорає лісова підстилка та верхній шар ґрунту.
За пару хвилин вогонь може знищити те, що виросло за декілька десятиріч. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. Тому ще раз нагадуємо – пожежу легше попередити, ніж загасити!