Орхідні наших лісів і лук

Чи знали ви, що орхідеї це не тільки тропічні та кімнатні рослини? Представників родини Орхідних (Orchidaceae) можна зустріти і в наших лісах та на луках!
Зараз в природному заповіднику «Горгани» можна спостерігати початок квітування орхідей:
- зозулині сльози яйцеподібні;
- пальчатокорінник травневий;
- любка дволиста;
- билинець комарниковий.
Загалом, на території заповідника зростає 16 видів орхідей. Усі вони занесені до Червоної книги України, а також до Додатку ІІ Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).
Їх рідкісність і унікальність пов‘язана з особливостями їх біології. Розвиток окремої рослини від насіння до стадії цвітіння триває 5-15 років, в залежності від виду. Орхідеї дуже чутливі до змін в оселищах їх існування. Навіть незначні коливання режиму освітлення, зволоження чи кислотності ґрунту призводить до негативних наслідків у їх популяціях, а інколи і до повного зникнення.
Працівники науково-дослідного відділу заповідника проводять систематичний моніторинг вікової структури популяцій цих рідкісних рослин у місцях їх природного зростання задля визначення стану та основних тенденцій змін популяцій видів.