Один з найрідкісніших грибів континенту

Фелінідіум Поузара (Phellinidium pouzarii) - один з найрідкісніших грибів континенту, що трапляється виключно у гірських пралісах Центральної та Східної Європи на деревині ялиці. На сьогодні у світі відомо лише 15 місцезрозстань цього гриба. Одне з них - природний заповідник "Горгани".

Вид описав у 1968 році відомий чеський міколог Франтішек Котлаба, на честь свого колеги та товариша Зденєка Поузара.

Характерних рис, за якими можна розпізнати цей вид, декілька. Фелінідіум Поузара трапляється лише на деревині ялиці, і у свіжому вигляді має характерний ліловий відтінок. Проте найвизначніша його риса - запах. Плодові тіла цього виду мають сильний та стійкий запах, який описують як запах гіацинтів чи віддушки для мила.

Минулого року нам пощастило виявити плодові тіла цього гриба у смерековому пралісі на території нашого заповідника. Цього року на плодовому тілі з'явився свіжий шар трубочок - фелінідіум Поузара продовжує розповсюджувати спори. Наша знахідка опублікована у журналі Czech Mycology - тому самому, де цей вид був описаний як новий для науки. Зденєк Поузар працював у цьому журналі головним редактором протягом 16 років, з 1993 по 2009.

Стаття доступна за посиланням: https://www.researchgate.net/publication/371069554_New_records_of_rare_wood-inhabiting_fungi_from_the_Ukrainian_Carpathians