Міжнародний день захисту озонового шару

16 вересня відзначається Міжнародний день захисту озонового шару.
Цього дня у 1987 році було прийнято Монреальський протокол, яким визначено перелік речовин, які руйнують озоновий шар та заходи для поступового зменшення їх виробництва і використання.
У Надвірнянському ліцеї №3 для учнів 8 класу було проведено екологічну годину «Захисти природу – збережи майбутнє!». Із презентації та відео діти дізналися історію виникнення озону, його важливість для цілої планети, та що руйнує озоновий шар спричинюючи озонові діри над Антарктидою.
Також школярі ознайомилися із діяльністю природного заповідника «Горгани», особливостями природних комплексів, рослинним та тваринним світом.
Екологічний довідник:
Озоновий шар – це шар атмосфери, у межах якого концентрація молекул озону у 10 разів вища, ніж біля поверхні Землі. Розміщений у стратосфері на висоті від 15 до 35 км. Завдяки порівняно високій концентрації озону тут інтенсивно поглинається ультрафіолетова частина сонячної радіації. Тому він має виняткове значення для розвитку життя на Землі, перешкоджаючи потраплянню на поверхню планети короткохвильового ультрафіолетового проміння, згубного для живих організмів.