Кафедрі біології та екології ПНУ ім. В. Стефаника – 25 років!

Відбулася надзвичайно важлива та значуща подія – святкування 25-річчя заснування кафедри біології та екології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Кафедра, під керівництвом кандидатки біологічних наук, доцентки Мирослави Миленької, забезпечує підготовку фахівців за 8-ма освітніми програмами. Навчальний процес проводять 28 науково-педагогічних працівників, контингент студентів формують близько 400 здобувачів освіти, а численні випускники кафедри сьогодні є співробітниками провідних природоохоронних і наукових установ України, органів державного управління у сфері екології і природокористування.
Завідувачка кафедри біології та екології Мирослава Миленька та доценти кафедри Надія Різничук, Андрій Заморока і Віктор Шпарик входять до складу Науково-технічної ради природного заповідника «Горгани», активно беручи участь у широкому спектрі заходів. Їх внесок у розвиток природного заповідника виявляється в постійній підтримці наукових досліджень і програм розвитку. Вони є неоціненним джерелом знань та сприяють нашій місії збереження природи, просуванню наукових стандартів і впровадженню інноваційних підходів у роботу природоохоронної установи.

З нагоди ювілею кафедри відбувся STEM-семінар «Менеджмент екосистемних послуг: реалії і перспективи Прикарпаття». Участь взяли науковці, освітяни, управлінці, представники екобізнесу.

Від імені природного заповідника «Горгани» директор Ярослав Петращук привітав працівників кафедри і підкреслив важливість партнерства між науковими установами та природоохоронними організаціями.

З вітальними словами до учасників також звернулися ректор університету Ігор Цепенда, народний депутат України, Голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища Едуард Прощук; голова ГО «Всеукраїнська екологічна ліга», радниця Міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Тетяна Тимочко; заступник директора департаменту освіти, науки і молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Ігор Гаврилюк; заступниця директорки департаменту освіти і науки Івано-Франківського міськвиконкому Світлана Авраменко, декан факультету природничих наук Віктор Случик; провідний науковий співробітник Івано-Франківського краєзнавчого музею Ярослав Штирка; заступник директора з наукової роботи Карпатського національного природного парку Олександр Киселюк.

Модерувала зустріч завідувачка кафедри біології та екології кандидатка біологічних наук, доцентка Мирослава Миленька.

Спільні зусилля на користь науки та збереження навколишнього середовища – це ключ до успіху нашої майбутньої співпраці.

Нехай цей ювілей буде поштовхом до нових досягнень та спільних досягнень у сфері екології та науки!