18 серпня 2022 р. відбулося онлайн засідання круглого столу «Науково-практичні засади бджільництва: традиції та сучасність», присвячене Дню пасічника.
У цьому заході брали участь представники 6 науково-дослідних і природоохоронних установ із різних регіонів України: природного заповідника «Горгани», трьох національних природних парків «Деснянсько-Старогутського», «Черемоського», «Слобожанського», регіонального ландшафтного парку "Краматорський", Науково-навчального центра Інституту бджільництва ім. П.І. Прокоповича.
Учасники круглого столу поділилися цікавою інформацією стосовно наукових досягнень вітчизняного бджільництва, обговорили можливості популяризації його у молоді, поділилися своїми планами з вивчення адвентивної фракції медоносних рослин. Зокрема, старші наукові співробітники Остап Богославець (природний заповідник «Горгани») і Ганна Гречка (ННЦ Інституту бджільництва) присвятили свої виступи висвітленню таких питань, як поширення і біоекологічні особливості карпатської бджоли та селекції української степової бджоли. У доповіді Олексія Погребняка, провідного наукового співробітника РЛП "Краматорський", йшлося про інвазійні види медоносних рослин, що поширені у межах цього парку і на прилеглій території.
У межах круглого столу відбулася презентація двох майстер-класів: перший із виготовлення еко-іграшки «Бджола» (презентували волонтерки природного заповідника «Горгани» Мар’яна Стах і Юлія Гаргат), другий – виготовлення свічки з вощини (провела Анна Колонтаєвська, співробітниця відділу еколого-освітньої роботи та рекреації НПП «Слобожанський»).