День екологічної освіти

У природному заповіднику «Горгани» відбулися наступні заходи, приурочені Дню екологічної освіти, який відзначають 12 травня.

Тренінг із працівниками і гостями заповідника щодо створення локальної діючої моделі сортування побутових відходів на прикладі функціонування адмінкорпусу: теорія та практика.
Теоретичну складову представили:
- старший науковий співробітник науково-дослідного відділу природного заповідника «Горгани» Уляна Міскевич із презентацією про формування екологічних цінностей на прикладі проблеми відходів;
- провідний фахівець сектору еколого-освітньої роботи заповідника Галина Шадловська, яка ознайомила із законодавчою базою та іншими матеріалами у сфері поводження із відходами в Україні.
Досвідом роботи поділилися:
- директор Деснянсько-Старогутський Національний Природний Парк Сергій Кубраков – розповів про вирішення проблем поводження з відходами працівниками в установі, яку очолює, та про пошук точок співпраці із місцевими громадами на вилучених територіях;
- директор природного заповідника «Горгани» Ярослав Петращук – ознайомив із ситуацією у Івано-Франківській області щодо видалення та утилізації промислових і побутових відходів.
Практичну складову представила фахівець II категорії науково-дослідного відділу заповідника Тетяна Полатайко. На прикладі власного досвіду Тетяна показала можливість повноцінно жити без відходів, детально вивчивши маркування упаковок та реалізуючи побутове сміття як вторинну сировину.
Тепер усі працівники заповідника грамотно сортують сміття!

Зустріч працівників науково-дослідного відділу та сектору еколого-освітньої роботи природного заповідника «Горгани» із директоркою Богданою Ковалюк та вчителями-методистами Галиною Потравич (біологія) і Валентиною Гаврилюк (географія) Надвірнянський ліцей N1 імені В'ячеслава Максимовича Чорновола . Під час зустрічі були обговорені питання співпраці природоохоронних територій та навчальних закладів у напрямку виховання екологічної культури здобувачів освіти. Наочним прикладом такої співпраці став подарований ліцею постер «Заповідні території Карпат…», виготовлений Проєктом Програми Інтеррег «Центральні парки» і переданий Європейським товариством Дикої природи.